پایتون (به انگلیسی: Python) یک زبان برنامه‌نویسی همه منظوره، سطح بالا، شیءگرا، اِسکریپتی و متن باز است که توسط خیدو فان روسوم در سال ۱۹۹۱ در کشور هلند طراحی شد.

فلسفهٔ ایجاد آن تأکید بر دو هدف اصلی خوانایی بالای برنامه‌های نوشته شده و کوتاهی و بازدهی نسبی بالای آن است. کلمات کلیدی و اصلی این زبان به صورت حداقلی تهیه شده‌اند و در مقابل کتابخانه‌هایی که در اختیار کاربر است بسیار وسیع هستند.

بر خلاف برخی زبان‌های برنامه‌نویسی رایج دیگر که بلاک‌های کد در آکولاد تعریف می‌شوند (به‌ویژه زبان‌هایی که از گرامر زبان سی پیروی می‌کنند) در زبان پایتون از نویسه فاصله و جلو بردن متن برنامه برای مشخص کردن بلاک‌های کد استفاده می‌شود. به این معنی که تعدادی یکسان از نویسه فاصله در ابتدای سطرهای هر بلاک قرار می‌گیرند، و این تعداد در بلاک‌های کد درونی‌تر افزایش می‌یابد. بدین ترتیب بلاک‌های کد به صورت خودکار ظاهری مرتب دارند.

پایتون مدل‌های مختلف برنامه‌نویسی (از جمله شی‌گرا و برنامه‌نویسی دستوری و تابع محور) را پشتیبانی می‌کند و برای مشخص کردن نوع متغییرها از یک سامانهٔ پویا استفاده می‌کند.

این زبان از زبان‌های برنامه‌نویسی مفسر بوده و به صورت کامل یک زبان شیءگرا است که در ویژگی‌ها با زبانهای تفسیری پرل، روبی، اسکیم، اسمال‌تاک و تی‌سی‌ال مشابهت دارد و از مدیریت خودکار حافظه استفاده می‌کند.

پایتون پروژه‌ای آزاد و متن‌باز توسعه‌یافته‌است و توسط بنیاد نرم‌افزار پایتون مدیریت می‌گردد.

موضوع کارگاه: استفاده از کتابخانه های پایتون در برنامه

در این کارگاه شما  آشنایی و شناخت زبان برنامه نویسی پایتون پیدا خواهید کرد و مقایسه آن با دیگر زبان های برنامه نویسی انجام خواهد شد!

سبک یادگیری در این کارگاه به صورت  عملی و تئوری می باشد

شما در این کارگاه با کتابخانه های پایتون اشنا خواهید شد و فرا خواهید گرفت این کتابخانه ها چقدر برنامه نویسی های ما را راحت تر شیربن تر میکند!

مموارد زیر را با هم  بررسی میکنیم:

– اجرای یک الگوریتم از طریق کتابخانه های پایتون

تفاوت پایتون با زبان های برنامه نویسی دیگر

کاربرد در ساخت اپلیکیشن ها و سایت
و…

هدف کارگاه: آشنایی برنامه نویسان و کارآموزان با زبان قدرتمند و انعطاف پذیر پایتون

توانایی کسب شده  شماپس از کارگاه این است که شناخت از زبان پایتون پیدا کنید وچگونگی استفاده از توابع آن در برنامه به منظور سهولت در کد نویسی ها.

مخاطبان :دانشجویان، دانش آموزان و برنامه نویسان ، علاقه مندان به حوزه توسعه ، کارجویان ، دانشجویان فناوری اطلاعات و کامپیوتر

نام مدرس: لاله طلایی

لاله طلایی
لاله طلایی

کارشناسی  ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار
7 سال سابقه تدریس در مجتمع آب و برق و مجتمع آموزشی پانیذ

استفاده از کتابخانه های پایتون در برنامه
کارگاه آموزشی استفاده از کتابخانه های پایتون در برنامه

روز و ساعت برگزاری :دوشنبه 14 آبان 97 ساعت 17 تا 20

محل برگزاری : کیانپارس – میهن غربی نبش ایدون شماره 53

06133370122
06133378191
09160077033

برای ثبت نام رایگان کارگاه آموزشی “چرا؟ زبان برنامه نویسی پایتون”  فرم زیر را تکمیل کنید!

ثبت نام آنلاین پلن آموزشی رایگان “پلن آموزشی رایگان چرا زبان برنامه نویسی پایتون “