مرورگر مایکروسافت اج برای تمامی کاربران اندروید و iOS عرضه شد

پس از حدود یک ماه از ارائه نسخه پیش‌نمایش مرورگر مایکروسافت اج برای کاربران دو پلتفرم اندروید و iOS، ردموندی‌ها سرانجام ساعاتی پیش نسخه ارتقا یافته و البته نهایی آن را برای عموم کاربران منتشر کردند.
تا امروز کاربران اندروید و iOS تنها می‌توانستند نسخه‌ پیش‌نمایش مرورگر مایکروسافت اج را روی گجت خود نصب کنند که به تازگی یک به‌روزرسانی کوچک هم برای فعال کردن حالت تیره و همکام سازی پسوردها دریافت کرده بود. مایکروسافت پس از دریافت بازخوردهای کاربران در یک ماه اخیر، سرانجام به‌طور هم‌زمان نسخه نهایی این مرورگر را برای دو پلتفرم موبایلی محبوب بازار منتشر کرد.
همان‌طور که میدانید، پلتفرم موبایلی مایکروسافت در حال حاضر اوضاع مطلوبی ندارد، از این رو ساکنین ردموند برای جا نماندن از بازار گوشی‌های هوشمند، تقریبا تمامی سرویس‌های خود را برای دو پلتفرم اندروید و iOS منتشر کرده‌اند، به نوعی که شاید در بسیاری از گوشی‌های اندرویدی، برنامه‌هایی مانند آفیس بیشتر از اپلیکیشن‌های مشابه توسعه یافته توسط گوگل طرفدار داشته باشند.
هدف اصلی این شرکت از عرضه مرورگر مایکروسافت اج بر روی این دو سیستم‌عامل آن است که هنگام استفاده از ویندوز ۱۰،  به اشتراک گذاری اسناد و اطلاعات را راحت‌تر از قبل نماید تا امور مختلف کاربران سریع‌تر انجام گردد. بخشی از به‌روزرسانی پاییزه ویندوز ۱۰ مربوط به قابلیت به اشتراک گذاری لینک‌های مختلف بین این سه پلتفرم است.
در نسخه موبایلی مایکروسافت اج قابلیتی تحت عنوان Continue On PC تعبیه شده که همان‌طور که از نامش هم پیداست، به کاربر امکان ادامه وبگردی در همان صفحاتی که بر روی مروگر نسخه موبایلی مایکروسافت اج باز هست را بر روی نسخه دسکتاپ این مرورگر می‌دهد. علاوه بر این امکان همگام سازی صفحات دلخواه، پسوردهای ذخیره شده، کتاب‌های دیجیتال و reading list در بین نسخه‌های مختلف مایکروسافت اج قابل دسترس است.
اسکنر کد QR Code Scanner، جست و جو توسط صدا Voice Search و حالت مرورگر مخفی Private Browser از دیگر ویژگی‌های مایکروسافت اج محسوب می‌شود.
 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *